Potrójne podwójne moce Draymonda Greena sprawiają, że Warriors wyprzedzają Hornets

Draymond Green Stephen Curry NBA

26 lutego 2021; San Francisco, Kalifornia, USA; Strażnik Golden State Warriors Stephen Curry (30) świętuje z napastnikiem Draymond Green (23) przeciwko Charlotte Hornets podczas trzeciej kwarty w Chase Center. Obowiązkowe źródło: Kyle Terada-USA TODAY Sports

Draymond Green dał upust swojej frustracji na Charlotte Hornets odnotowując rekordowe w karierze 19 asyst w ramach triple-double, a Golden State Warriors zrewanżowali się w piątek wieczorem, wygrywając 130-121 w San Francisco.

Po dwóch faulach technicznych i wyrzuceniu z gry Strata 102-100 Golden State dla Hornets W zeszłym tygodniu Green odbił się z największą liczbą asyst Warriora od czasu, gdy Baron Davis miał również 19 w meczu z Memphis Grizzlies w styczniu 2008 roku.

19 asyst zapewniło najwyższy poziom w sezonie NBA, ustawionym w zeszłym tygodniu przez Chrisa Paula z Phoenix w Nowym Orleanie.

Początkujący Charlotte LaMelo Ball, grając swój pierwszy mecz NBA w rodzinnym stanie Kalifornia, zdobył 22 punkty, siedem zbiórek i sześć asyst. Hornets przegrali po raz drugi w trzech przystankach w swojej sześciomeczowej wycieczce.

Green miał również 11 punktów i 12 zbiórek, gdy Golden State zdobył swoją pierwszą serię trzech wygranych po siedmiu nieudanych próbach po dwóch meczach na początku tego sezonu.

Stephen Curry miał aż 29 punktów dla Warriors, podczas gdy Kelly Oubre Jr. zdobył 27, w tym 15 w 36-punktowej pierwszej kwarcie Golden State.

Warriors zdobyli 30 kolejnych w drugiej tercji i 37 w trzeciej, budując przewagę 103-84, zanim osiągną przewagę.

Andrew Wiggins (17 punktów), James Wiseman (16), Kevon Looney (10) i Damion Lee (10) również zdobyli podwójną liczbę punktów dla Warriors (19-15), którzy po raz pierwszy poprawili się do czterech gier powyżej 0,500 ten sezon.

Oubre zastrzelił 11 na 15, a Wiseman 7 na 10 z parkietu, pomagając Golden State przewyższyć liczbę odwiedzających 60,8 procent do 46,1 procent.

Curry, który wykonał osiem ze swoich 15 prób celnych, znalazł również czas na dziewięć asyst.

Malik Monk miał 25 punktów, a Terry Rozier 24, by zmierzyć się z Szerszeniami, którzy na przemian wygrywali i przegrywali w ciągu ostatnich ośmiu meczów.

PJ Washington zanotował 15 punktów i 10 zbiórek, podczas gdy Gordon Hayward z 12 punktami i Miles Bridges 10 dla Charlotte, co dało zaledwie dziewięciu zawodnikom, po tym jak Cody Zeller był spóźniony z powodu kontuzji biodra.

Warriors wykorzystali rekordową liczbę 16 asyst w pierwszej kwarcie, aby zbudować wczesną przewagę, która zamieniła się w przewagę 66-51 po przerwie. Zielony miał siedem punktów, siedem zbiórek i osiem asyst w pierwszych 12 minutach.