Japońscy judokowie dążą do „gorączki medalowej” na igrzyskach olimpijskich w Tokio

Japonia

ZDJĘCIE PLIKU: Judo – Mistrzostwa Świata w Judo – Mężczyźni poniżej 66 kg – Półfinał – Nippon Budokan, Tokio, Japonia – 26 sierpnia 2019 r. Joshiro Maruyama z Japonii i Hifumi Abe z Japonii rywalizują z REUTERS / Kim Kyung-Hoon / File Photo

nier automata kwadrat enix szef

TOKIO — Oczekuje się, że japońscy judokowie będą walczyć o medale na igrzyskach olimpijskich w Tokio, wzmacniając dominację kraju ojczystego w sporcie urodzonym w Japonii ku uciesze kibiców.

Na mistrzostwach świata 2019 w Tokio rodzimi judokowie zdobyli łącznie 16 medali, w tym pięć złotych, a druga w rankingu Francja zdobyła sześć z trzema złotymi medalami.

Wygląda na to, że japońscy judokowie powtórzą wyczyn na Igrzyskach, dowodzonych przez czołowego judokę Shohei Ono, kiedy mecze judo odbywają się w Budokanie, pierwotnie zbudowanym na zawody judo na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 1964 roku.

Z powodu pandemii COVID-19 widzowie mogą nie zostać wpuszczeni do Budokanu, który był znany jako miejsce koncertów gwiazd rocka, takich jak The Beatles, Rolling Stones i Cheap Trick, a także sala do sztuk walki. Djokovic triumfuje na Wimbledonie, aby zapewnić sobie równy rekord 20. major Nigeria ogłusza drużynę USA na wystawie olimpijskiej Antetokoumpo, Bucks zmniejsza prowadzenie Suns w finałach NBA

W tym kontekście Ono chce zdobyć drugie z rzędu złoto olimpijskie w kategorii 73 kg mężczyzn, najbardziej konkurencyjnej kategorii wagowej, a jego głównym rywalem będzie prawdopodobnie Rustam Orujov z Azerbejdżanu, który zdobył srebro w Rio 2016.

karel marquez i arman de guzman

Inne obiecujące domowe judoki to rodzeństwo Abe — Hifumi i Uta.

Dwukrotny mistrz świata Hifumi zdobył miejsce olimpijskie mężczyzn w kategorii 66 kg po pokonaniu kolegę z drużyny w dramatycznym, jednorazowym pojedynku.

Jego siostra Uta wygrała dwa ostatnie tytuły mistrza świata w kategorii 52 kg, przegrywając tylko raz z Francuzką Amandine Bouchard w 2019 roku w ciągu ostatnich trzech lat.

Francja wydaje się stanowić poważne wyzwanie przeciwko rodzimym judokom w meczach indywidualnych i mieszanym turnieju drużynowym, który zadebiutuje na Igrzyskach.

Dwukrotny mistrz olimpijski, 32-letni Teddy Riner, zamierza przejść do historii w wadze ciężkiej, zdobywając trzecie z rzędu złoto, co równałoby się rekordowi japońskiego mistrza judoki Tadahiro Nomury.

Szczególnie silna wydaje się drużyna Francji kobiet, z pięciokrotną mistrzynią świata w kategorii 63 kg Clarisse Agbegnenou, która chce zdobyć swój pierwszy złoty medal olimpijski.

Kobe paras katedra liceum

Kolejną judoką do obejrzenia w Tokio będzie wschodząca gwiazda Ukrainy Daria Bilodid, która zdobyła dwa mistrzostwa świata i jeden tytuł Europy w kategorii 48 kg.

Na Igrzyskach Tokio 2020 zostanie wprowadzona jedna impreza mieszana, z drużynami złożonymi z trzech judoków mężczyzn i trzech judoków kobiet, wylosowanych w konkursie indywidualnym, dążących do zdobycia pierwszych medali drużynowych w judo na Olimpiadzie.